Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ramlösa Södra IF - mer än en klubb
Fotboll
P/F10

Välkommen till Ramlösa Södra IF P/F10
Välkomna till RSIF, pojkar födda 2010.

I denna åldersgrupp så inriktar vi oss på glädje, lek och framförallt fotboll. Vi arbetar efter Ramlösa Södras IF utbildningsplan. För oss är det viktigt att barnet känner glädje och gemenskap när dem kommer till våra träningar. På våra träningar så blandar vi lek och enklare fotbollsövningar med inriktning glädje. Vi strävar ständigt efter att barnet ska känna att de är en del i gruppen och att idrott och framförallt fotboll ska vara kul och att detta väcker ett intresse för att träna och spela fotboll i vår förening. 


Träningstider :

Onsdagar kl. 17:30 - 19:00 på Ättekulla
Lördagar  kl. 09:00 - 10.30 på Ättekulla

Vi välkomnar alla barn i denna ålder att komma och prova på att träna och ha kul med oss i vårt lag.


Tränare:

Daniel Persson, mobil 070-2193928 eller e-post: daniel.p.persson@telia.com

Kent Pålsson, mobil 070-7890171 eller e-post: kent.palsson@alt2.se 

Ragnar Mattsson, mobil 073-7333015 eller e-post: mattsson.ragnar@gmail.com

Henrik Nygren, mobil 073-4485686 eller e-post: nygren_henrik@hotmail.com

Cormac O´Sullivan mobil 073-5952998 eller e-post cormsul@gmail.com

Christian Lausten mobil +4520204865 eller e-post cjlausten@icloud.com

Fredrik Henningsson mobil 073-3157031 eller e-post fredrik.henningsson@pmr.nu

Joel Sandborg mobil 070-3931999 eller e-post joel.sandborg@roglebk.se


 

 

Vid frågor kontakta gärna oss ledare via telefon alternativt mail



Välkomna!







Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från föreningen
Ramlösa Södra Idrottsförening, 14/10 11:57 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 01/10 10:02 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 27/09 12:47 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 26/09 10:01 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 23/01 13:59 
 
Sponsorer