Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ramlösa Södra IF - mer än en klubb
Fotboll
P11

Välkommen till P/F 11
Välkomna till RSIF P11!
I denna åldersgrupp tar vi emot pojkar och flickor födda 2011. Vi erbjuder en fotbollsutbildning baserad på RSIFs utbildningsplan. Gemenskapen i laget är viktig för oss. Vi bygger arbetet på att ha en glädje tillsammans och utifrån det kunna utvecklas som fotbollsspelare. Vårt mål är att ge spelarna ett livslångt intresse för idrott och då fotboll i synnerhet.
Våra träningstider ser ni här på sidan och vid frågor är det bara att kontakta någon av tränarna.

Träningstider :

Onsdagar kl 17.30 - 19:00 på Ättekulla
Lördagar kl. 09:00 - 10:30 på Ättekulla

Vi välkomnar alla barn i denna ålder att komma och prova på att träna och ha kul med oss i vårt lag.



Daniel Persson, mobil 070-2193928 eller e-post: daniel.p.persson@telia.com

Kent Pålsson, mobil 070-7890171 eller e-post: kent.palsson@allt2.se 

Ragnar Mattsson, mobil 073-7333015 eller e-post: mattsson.ragnar@gmail.com

Henrik Nygren, mobil 073-4485686 eller e-post: nygren_henrik@hotmail.com

Cormac O´Sullivan mobil 073-5952998 eller e-post cormsul@gmail.com

Fredrik Henningsson mobil 0733157031 eller e-post fredrik.henningsson@pmr.nu

Christian Lausten mobil +4520204865 eller e-post cjlausten@icloud.com

Joel Sandborg mobil 070-3931999 eller e-post joel.sandborg@roglebk.se



2016-04-12 22:09
Tränare
Fredrik Henningsson mobil 073-315 70 31 eller mail: fredrik.h@pmr.nu
Jimmy Sjöstrand mobil 070-365 67 60 eller mail: sjostrandjimmy17@gmail.com
Christian Lausten mobil +45 2020 4865 eller mail: cjlausten@icloud.com


Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från föreningen
Ramlösa Södra Idrottsförening, 14/10 11:57 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 01/10 10:02 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 27/09 12:47 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 26/09 10:01 
Ramlösa Södra Idrottsförening, 23/01 13:59 
 
Sponsorer